Úvodní stránka O BAVO Historie

Historie

Bavo Poříčí

do 1989

Historie značky Bavo Poříčí sahá do 80 let minulého století, kdy výroba přechodových měchů pro tramvaje, tak jak to bylo tehdy obvyklé, vznikla jako přidružená výroba JZD Dolní Újezd. Celá tehdejší výrobní kapacita byla nasmlouvána pro ČKD Praha ve své době největšího světového výrobce tramvají.

1991

Po zhroucení východních trhů a RVHP začala upadat výroba tramvají a tím se i zmenšila poptávka po výrobcích z Poříčí. Výrobu, která stagnovala, přebírá Josef Voral a zakládá firmu Bavo.

2000

Zrekonstruovali jsme původně soukromý objekt v Poříčí na sídlo firmy Bavo.

2006

V roce 2006 byl vyroben první autobus SOR, do kterého firma Bavo dodala měch. A protože nabídka byla lákavá a nebyla kapacita nabídku uspokojit, rozhodlo se vedení firmy rozšířit výrobní halu. Od té doby jsme vyrobili měchy asi pro 800 autobusů.

2007

Byla postavena nová hala a pokračovala spolupráce s firmou SOR. 2007 – rozšiřující se výroba si vyžádala výstavbu nové výrobní haly

2010

S cílem zvýšení kvality a zvýšení výrobní kapacity byl v roce 2010 pořízen první řezací plotter.

2012

Byla založena firma BAVO Poříčí s. r. o. a převzala více než dvacetiletou tradici výroby přechodových a trakčních měchů po panu Josefu Voralovi BAVO Poříčí.

2014

Potvrzení kvality výroby a standardizace výrobních procesů byla v roce 2014 stvrzena získáním certifikátu kvality ISO 9001. Zároveň v tomto roce jsme dostavěli a rozšířili prostory výrobní haly.

vyřezávací laser

2015

Měníme řezací plotter za laserový. Je to vánoční dárek, objevuje se u nás 17. prosince 2015. Od téhož roku se v naší firmě rozjíždí i vývojové oddělení, které se pokouší zachytit současné trendy ve výrobě kloubových systémů.

svařování

2017

Pracujeme na tom, abychom získali certifikát jakosti ČSN 15085 na sváry pro železniční kolejová vozidla.

 

Budoucnost můžete ovlivnit

 

Zeptejte
se nás!

Zeptejte se firmy BAVO

V případě, že jste nenalezli informaci, kterou hledáte, potřebujete poradit nebo chcete navázat spolupráci, kontaktujte nás pomocí formuláře.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem vyřízení odpovědi na daný dotaz/poptávku.

Souhlasím *

Pole označená symbolem * jsou povinná.